3 elementy, o których musisz pamiętać w skandynawskich wnętrzach

3 elementy, o których musisz pamiętać w skandynawskich wnętrzach

Skandynawski styl wnętrza w ostatnich latach zdobył bardzo dużą popularność – głównie ze względu na dużą prostotę, przytulność i funkcjonalność. Wyróżniają go minimalistyczne formy, naturalne materiały i jasne kolory. Jeśli chcesz urządzić swoje domowe wnętrza w duchu skandynawskim, nie może zapomnieć o trzech kluczowych elementach. Piszemy o nich poniżej.

Obrazy na ścianach

Skandynawskie wnętrza stawiają zazwyczaj na proste, stonowane ściany utrzymane w kolorystyce bieli, szarości czy pasteli. Jeśli chcesz nadać im wyrazistości i charakteru, postaw na obrazy. W skandynawskich wnętrzach doskonale sprawdzą się dzieła sztuki z motywami natury, bądź też elementami abstrakcji i geometrii. Najważniejsze, aby obrazy utrzymane były spokojnej kolorystyce, tworząc harmonijną całość z resztą wystroju. Nie wiesz, w jaki sposób zawiesić obrazy na ścianach? Wybierz zawieszki do obrazów – z nimi stanie się to czystą przyjemnością. W skandynawskich pomieszczeniach obrazy możesz zastąpić także plakatami lub różnego rodzaju grafikami w drewnianych ramach.

Odpowiednie meble

Nie wiesz, jakie meble najlepiej będą wyglądać w skandynawskich wnętrzach? Otóż, wybierz te wyróżniające się funkcjonalnym designem i prostą formą. Nie przesadzaj z ilością mebli – skandynawski styl urządzania wnętrz stawia na minimalizm i prostotę. Niezaprzeczalnie króluje w nim drewno, najlepiej jasne i naturalne. Biurko w stylu skandynawskim, miękka sofa, fotel, drewniane krzesła i stoły – to podstawowe elementy wyposażenia wnętrz. Nie zapomnij o przytulnych tekstyliach, które wprowadzą do twojego domu ciepły i domowy charakter.

A może witraż w oknie?

Witraże są kolejnym elementem, dzięki któremu styl skandynawski może uzyskać całkowicie nowy, niezwykły charakter. Witraże wpuszczają do pomieszczenia naturalne światło i zabarwiają wnętrze na różnorodne kolory. Dodatkowo, wprowadzają do pomieszczenia elegancję i delikatność, a także są niezwykle intrygującym elementem dekoracyjnym. Jeśli chcesz, by w Twoim wnętrzu skandynawskim zagościł przepiękny, wielobarwny witraż, osobą do której powinieneś się udać, jest szklarz. Wrocław i inne miejscowości oferują wiele punktów usługowych, w których możesz zamówić spersonalizowane, oryginalne witraże. Pamiętaj jednak przy tym, że skandynawski styl wyróżnia się minimalizmem i prostotą – nie przesadzaj więc z ilością elementów dekoracyjnych i ozdób. Wnętrze musi pozostać funkcjonalne, co sprzyja relaksowi i wyciszeniu. Podsumowując, naturalne materiały, stonowana kolorystyka i minimalizm – tak dużym skrócie można opisać wnętrza urządzone w stylu skandynawskim.