Czym się kierować przy projektowaniu przestrzeni biurowych?

Czym się kierować przy projektowaniu przestrzeni biurowych?

Architekci doskonale wiedzą, że współczesne przestrzenie biurowe muszą zostać zaprojektowane w taki sposób, aby spełniały wymagania najemców. To trudniejsze wyzwanie niż ma to miejsce podczas mieszkalnych projektów. Architekci muszą się wykazać umiejętnością zagospodarowania wolnej przestrzeni, stworzenia bezpiecznych warunków do pracy, a także wiedzą związaną z przepisami BHP. Oprócz tego dobrzy architekci kierują się konkretnymi aspektami. Jakimi? Przedstawiamy je w poniższym artykule.

Odpowiednie rozwiązania oświetlenia wewnętrznego

Podstawą stworzenia dobrych warunków pracy jest zaprojektowanie oświetlenia o odpowiednim natężeniu. Praktycznie już całe nowoczesne budownictwo opiera się na oświetleniu LED-owym. Przy szukaniu opraw świetlnych zaangażowaniu są nie tylko architekci, lecz także projektanci instalacji elektrycznych. Istotne są parametry takie jak moc, strumień świetlny i temperatura barwowa. Pozytywnym efektem powinny być oprawy, cechujące się dobrą efektywnością świetlną. Aby mieć wpływ na redukcję zużycia energii, ważne jest tak wykorzystanie światła dziennego.

Strefowana przestrzeń

W ramach określenie „aranżacje biurowych wnętrz” mieści się urządzenie pomieszczeń zarówno tych zamkniętych, jak i otwartych, czyli open space. Współczesne korporacje szukające nowych powierzchni najmu, które spełnią potrzeby pracowników, kładą nacisk na prywatność, kontakt z roślinną, a także ciekawe otoczenie budynku, pozwalające skorzystać z lokalnych usług. Gdzie można znaleźć spełniające powyższe aspekty biuro do wynajęcia? Wrocław jest przykładem miasta, w którym znajdują się dzielnice biznesowe, składające się z nowoczesnych biurowców. Wewnętrzna przestrzeń pracownicza powinna zapewniać warunki do wzrostowej współpracy. W ramach spełnienia takiego założenia architekci projektują osobne miejsca gastronomiczne i do relaksu.

Meble pełne funkcjonalnych rozwiązań

Stworzenie komfortowych przestrzeni biznesowych nie jest możliwe bez funkcjonalnych mebli. Duże miasta takie jak Warszawa, Kraków i Wrocław są pełne inwestorów, prześcigających się w zastosowaniu komfortowych rozwiązań. Cel jest jeden: sprzedaż przestrzeni biurowych. Obecnie stanowiska pracy są tworzone w oparciu o regulowane nie tylko fotele, lecz biurka.  Oferowanie takich mebli jest obecnie trendy, ponieważ środowiska zawodowe zwracają uwagę na kwestię ergonomiczności przestrzeni. Komfortowe meble powinny występować nie tylko w przestrzeniach samych pracowników, lecz także przestrzeni tzw. wspólnych (socjalno-bytowych).