Jak urządzić pokój nastolatka? Podpowiadamy!

Jak urządzić pokój nastolatka? Podpowiadamy!

Dla nastolatka własny pokój jest swego rodzaju azylem, gdzie może się wyciszyć, oddać się swojemu hobby, odpocząć i przyjmować gości. Aby mógł on nabierać energii na kolejne nadchodzące dni, warto zadbać o odpowiedni klimat tego miejsca. Dobrze dobrane meble i dodatki sprawią, że młody człowiek będzie czuł się w nim swobodnie. Zobacz, co możesz zrobić, aby go uszczęśliwić!

Meble – klasyczne czy oryginalne?

Zakup mebli do pokoju nastolatka musi być zawsze dobrze przemyślany. Zastanów się, czy warto postawić na klasyczne formy w stonowanych kolorach, czy wolisz jednak oryginalny wybór. Pierwsza propozycja pozwala na późniejszą  zmianę wystroju przy pomocy dodatków. Przykładem mogą być proste białe meble, które w połączeniu z pastelowymi zasłonami, różową pufą czy srebrnymi ramkami na ścianie stworzą idealne miejsce dla młodej damy. W przypadku fana motoryzacji wyrazista tapeta z samochodowym motywem i kolekcja aut wystawiona w gablotce już zmienia charakter pokoju bez konieczności wymiany wyposażenia. Z kolei oryginalne meble już z góry określają styl danej przestrzeni, jednak to dzięki nim staje się ona unikalna i wyjątkowa.

Postaw na dekoracje ścienne

Jednymi z najbardziej interesujących dekoracji w pokoju nastolatka są ozdoby ścienne. Na co się zdecydować? W niektórych przestrzeniach świetnie sprawdzą się rysunki w ramie, podkreślające np. zainteresowania młodego człowieka. Do tego dopasujesz specjalne oświetlenie obrazu. Na ścianie można również zawiesić własnoręcznie ozdobioną tablicę, na której nastolatek będzie mógł umieścić zdjęcia ze swoimi znajomymi, a także ważne dla niego informacje. Ciekawym pomysłem jest również namalowanie graffiti. Również gitary, rowery, kaski motocyklowe itp. zawieszone na ścianie będą doskonałą ozdobą całego wnętrza.

Tekstylia w pokoju nastolatka

Pokój nastolatka służy mu nie tylko do nauki, czy do spędzania wolnego czasu, ale również jako sypialnia, dlatego warto zadbać o odpowiedniej jakości tekstylia, które się w nim znajdą.  To dzięki nim w kilka chwil pomieszczenie to może stać się przytulnym wnętrzem, w którym chce się przebywać jak najczęściej. W pokoju młodego człowieka  postaw na wysokiej jakości pościel z jerseyu, dzięki której sen będzie lepszy. Dodatki w postaci grubego koca, pod którym można czytać wieczorami książki albo kolorowe poduszki, które zmienią zwykłe łóżko w miejsce do przyjmowania gości, również znakomicie się sprawdzą. Poza tym dobrze dobrane zasłony pozwolą zachować prywatność i sprawią, że całość aranżacji będzie wydawała się spójna i estetyczna.