Lista przedmiotów niezbędnych na farmie rolnej – sprawdź, czy masz je wszystkie!

Lista przedmiotów niezbędnych na farmie rolnej – sprawdź, czy masz je wszystkie!

Prowadzenie gospodarstwa rolnego jest wymagającym zajęciem. Często zdarza się, że rolnik w natłoku codziennych zadań zapomina o zrobieniu listy niezbędnych przedmiotów, dzięki którym praca na roli przebiega szybko i sprawnie. Dlatego przygotowaliśmy tę listę za Was – sprawdź koniecznie, czy posiadasz w swoim gospodarczym zasobniku wszystkie te przedmioty. Zapraszamy do lektury!

Pozycja numer 1: Preparat na ziarna

A konkretniej przeciwgrzybowy preparat na ziarna używany przy zaprawianiu zboża – tak zwany fungicyd. Zaprawianie zboża to czynność polegająca na mieszaniu ziaren zbóż z tym preparatem. Dzięki temu nasiona są zabezpieczone przed atakami grzybów i drobnoustrojów – teraz wystarczy już jedynie trzymać kciuki za odpowiednie warunki pogodowe, by zebrać okazały plon!

Pozycja numer 2: Odstraszacze na szkodniki

Szkodniki takie jak gryzonie, kuny czy ptaki potrafią poczynić prawdziwe spustoszenie – tak na polu, jak i w magazynach plonów. Dlatego koniecznie zaopatrz się w odstraszacze ultradźwiękowe – dzięki nim pognasz w siną dal wszystkich niechcianych gości z Twojego terenu. A ptaki? Cóż, jeżeli mowa o ptasich najeźdźcach farmy, to najskuteczniej odstraszyć je przy użyciu armaty hukowej. To ciekawe urządzenie z wyglądu nieco przypomina armatę wojskową. Z ta jednak różnicą, że armata hukowa w zgodzie ze swoją nazwą nie wystrzeliwuje pocisków, a emituje fale dźwiękowe. Lufę takiej armaty ustawiamy w okolice miejsca narażonego atakiem ptaków – na przykład w przestrzeń ponad stawem. Armatę podłączamy do butli gazowej i ustalamy częstotliwość huków – urządzenie nie potrzebuje stałej obsługi.

Pozycja numer 3: Sekatory i kosy

Choć dziś, w dobie rozwoju technologicznego coraz rzadziej używamy manualnych narzędzi, a sianokosy przeprowadza się głównie przy użyciu kosiarek i traktorów, to warto jednak zawsze mieć w swoim zasobniku sekatory i kosy. Sekatory przydają się do przycinania sznurów, którymi siano jest związywane w snopy. To jedno z podstawowych narzędzi ogrodnika ale równie przydatne jest również rolnikowi.

Pozycja numer 4: Solidna latarka

Prawdziwy rolnik pracuje przez cały czas – tak w dzień, jak i w nocy. Nie ma w tym bynajmniej nic dziwnego – wszak zazwyczaj mieszka na farmie, czyli w swoim miejscu pracy. Dlatego właśnie należy się zabezpieczyć na ewentualność pracy w nocy. Dlatego każdy rolnik powinien posiadać solidną latarkę ręczną a dodatkowo latarkę czołówkę. Dobrym pomysłem jest również zakup lampy przemysłowej o mocy żarówek wystarczającej dla oświetlenia dużego terenu.