Organizacja biura po pandemii

Organizacja biura po pandemii

Od około dwóch lat panuje nowy trend – praca zdalna i zdalne zarządzanie firmą. Choć na pewno jest to spora oszczędność i duża wygoda, zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, nie wszędzie sprawdza się taki system pracy. Wielu przedsiębiorców woli pracować z biura i mieć pod kontrolą swoich pracowników. Firmy powoli wracają do pracy stacjonarnej, ale czeka ich na nowo organizacja biura. Jak się do tego przygotować? O czym warto pamiętać? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

W jakim mieście wynająć biuro?

Gdzie najlepiej wynająć biuro? Przede wszystkim należy myśleć perspektywicznie, organizacja biura na nowo to nie lada wyzwanie, dlatego należy podjąć dobrą decyzję o lokalizacji. Na pewno zależeć Ci będzie na tym, by nie było zbyt drogo. Kolejną kwestią są pracownicy, gdzie znaleźć najlepszych specjalistów? Oczywiście największy wybór mamy w miastach, gdzie są dobre uczelnie, choć na szczycie listy są Kraków, Warszawa i Wrocław, możemy się przyjrzeć innych miejscom. A może by tak biuro do wynajęcia Łódź? To wciąż stosunkowo tanie miasto, a znajdziemy tu dużo młodych ludzi po studiach, którzy szukają nowych zawodowych wyzwań.

Jak wyposażyć biuro?

Do tej pory pracownicy wykonywali swoje zawodowe obowiązki z zacisza swojego domu. Pracowali często na kanapie, w salonie, lub z pobliskiej kawiarni. Dla wielu osób to wciąż wymarzone środowisko pracy. Jak w takim razie zapewnić im szczęśliwy powrót do biura? Na pewno nie będzie łatwo, ale warto zadbać o odpowiednią atmosferę i klimat, które pozwolą im poczuć się dobrze w miejscu pracy. W biurze spędzamy 8 godzi dziennie, a to dość sporo. Ważny jest wystrój i odpowiednie meble, ale nawet takie rzeczy, jak drukarka, papier ksero czy rodzaj ekspresu na kawę mają znaczenie.

Wystrój biura ma znaczenie!

Bez względu na to, czy jest to duży biurowiec czy miejsce pracy dla kilku osób, wystrój jest naprawdę ważny. Dobrze, by w biurze dominowały jasne, niemęczące kolory. Spore znaczenie mają także rośliny, które działają na nas uspokajająco i kojąco. Pracownicy powinni mieć przestrzeń wspólną do spożywania posiłków, picia porannej kawy, czy drobnego odpoczynku w przeciągu dnia. Słyszeliście o owocowych czwartkach lub piątkowym piwie po pracy? Może i w Waszej firmie warto wprowadzić drobne przyjemności. Pracowników można doceniać na wiele sposobów, a zapewnienie im odpowiedniego miejsca do pracy, jest jednym z nich.